Co dotąd udało się nam zrobić?


Phoenix na dzień zamrożenia to prężny dziewięciolatek. Przez tyle czasu da się zrobić parę fajnych rzeczy – a że interesowały nas tylko fajne rzeczy, trochę się tego uzbierało. Wraz z zamrożeniem trzonu Wortalu, z dumą prezentujemy listę achievementów, które – dzięki Wam i wspólnie z Wami! – udało nam się osiągnąć przez te ostatnie lata:

 • Na naszych serwisach powstało kilkanaście tysięcy artykułów - pisanych lub tłumaczonych w pocie czoła przez „etatowych” redaktorów i ich współpracowników oraz nadsyłanych przez Czytelników (prawdopodobnie to by się stało po wydruku ;) ? )
Na naszych forach dyskusyjnych, poza tłustymi megabajtami czystego tekstu, też sporo się działo – organizowaliśmy coroczne ceremonie przyznawania forumowych nagród, takich jak słynne Nerevary, czy Tyraele, z widowniami sięgającymi kilkuset osób , czy fankluby gier takich jak Święte Przymierze (Gothic) czy Bractwo Sekretnego Płomienia (The Elder Scrolls), przez które przewinęły się dziesiątki najbardziej oddanych, świetnie poruszających się w zagadnieniach gier fanów. Duża aktywność forów plus, jak mamy nadzieję, znośna moderacja, przełożyła się na naprawdę imponujące statystyki:

 • Napisaliście na naszych forach prawie 2 mln postów
 • I zarejestrowaliście ok 100 tys kont użytkowników.
Sumarycznie stworzyliśmy wspólnie jedną z największych społeczności fanów cRPG na świecie. Dzięki!

Ale obok aktywności stricte formowych staraliśmy realizować się też w innych dziedzinach:

 • Sponsorowaliśmy liczne konkursy - z wydawcami gier i własnym sumptem - a zdarzało się, że także ligi i turnieje.
 • Współpracowaliśmy z największym polskim magazynem o grach, CD-Action, publikując tam serię dużych artykułów (w tym 2 tematy numeru).
 • Aktywnie wspieraliśmy światową i polską premierę The Elder Scrolls IV: Oblivion – organizując międzynarodową akcję The International Oblivion Wishlist, uczestnicząc w polonizacji gry, a potem prowadząc oficjalny polski serwis poświęcony tej części TES.
 • Patronowaliśmy nowym grom i projektom związanym z grami - Loki, Daemonica, New Dawn, Gothic Multiplayer; powołaliśmy do życia grę przeglądarkową Imperium Diablo oraz serwer do gry Diablo 2 – Imperium Realm.
 • Patronowaliśmy tworzeniu, współtworzyliśmy i tłumaczyliśmy – dziesiątki modów do gier, którymi się zajmujemy…oraz mnóstwo innych, przeróżnej maści inicjatyw fanowskich.
Last, but not least warto dodać, że:

 • Przez zloty i spotkania naszych fanów przewinęło się przeszło 100 osób
 • Podczas owych zlotów i spotkań spożyto kilka hektolitrów piwa
 • Kolejne kilka hektolitrów piwa spożyliśmy podczas tworzenia wszystkiego, co po 9 latach złożyło się na całość Wortalu Phoenix :)
A te wszystkie rzeczy sprawiły, że tak dużo osób chciało nas odwiedzać. Jak wskazywał wujaszek Gemius...:

 • Co miesiąc odwiedzało nas ok. 200 000. Internautów.
 • Zaś nasze podstrony, w czasie aktywności całego Phoenixa, odsłonęliście, z grubsza licząc, ćwierć miliarda razy.

Dzięki że byliście z nami przez cały ten czas – udało nam się tyle osiągnąć tylko dzięki Wam!

To lista na feniksowy rok nr 9. Jako że kilka naszych serwisów jest wciąż aktywnych, jesteśmy pewni, że będzie się ona jeszcze rozrastać – i że będziemy odblokowywać kolejne, coraz bardziej zaawansowane achievementy nawet mimo panującego tu mrozu. Nie mówiąc już, co się będzie działo po odwilży :)